Arkady Wrocławskie,
Powstańców Śląskich 2-4,
II piętro biurowca

Godziny otwarcia
pn–pt. 8:00–20:00

Gabinet dentystyczny

Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca (pedodoncja) jest specjalizacją stomatologiczną obejmującą swym działaniem profilaktykę i leczenie chorób jamy ustnej.

W naszym gabinecie stomatologicznym oferujemy najmłodszym pacjentomom:

  • Zabiegi profilaktyczne (lakowanie, lakierowanie, fluorkowanie)
  • Naukę poprawnego szczotkowania zębów i kontrolę płytki nazębnej
  • Leczenie próchnicy zębów mlecznych i stałych przy użyciu najnowszych materiałów (w zębach mlecznych także lubianych przez małych pacjentów kolorach)
  • Leczenie urazów i zapobieganie im (indywidualne szyny ochronne)
  • Leczenie chorób błony śluzowej i przyzębia
  • Wczesną diagnostykę wad zgryzu.

Bardzo ważne jest dla nas, aby wizyta u stomatologa kojarzyła się dzieciom pozytywnie, a nie ze strachem, bólem i płaczem. Oprócz tradycyjnych znieczuleń, oferujemy powszechnie stosowaną w stomatologii i innych dziedzinach medycznych, premedykację przy użyciu mieszaniny podtlenku azotu i tlenu (tzw. gaz rozweselający). Metoda ta polega na wprowadzeniu pacjenta w stan odprężenia co w efekcie pozwala na bezstresowy przebieg wizyty i wykonanie niezbędnych zabiegów stomatologicznych.

Czasami podtlenek azotu jest jedną z możliwości do wyleczenia pacjentów dorosłych i dzieci cierpiących na dentofobię bez konieczności ogólnego znieczulenia.

Kładziemy także nacisk na jak najwcześniejsze odwiedzanie gabinetu stomatologicznego przez dzieci i ich rodziców tak aby pierwsza wizyta wypadła na moment pojawienia się pierwszego zęba i była miłym, pozbawionym nieprzyjemnych interwencji kontaktem ze stomatologiem. Wizyty adaptacyjne są źródłem niezbędnych informacji dotyczących codziennej higieny oraz okazją do zaprzyjaźnienia się z nowym miejscem dla małego pacjenta.

Wczesna opieka stomatologiczna dzieci, przy czynnej współpracy z rodzicami pozwoli na pozytywne nastawienie do dentysty i zaprocentuje w przyszłości.